pivovar

naše pivá

náš tím

napíš nám

SVETLÉ

Dos Bros 13° - American Pale Ale
PRÍBEH

Dos Bros je naša prvá kooperácia s nitrianskym kočovným pivovarom BESNÝ PES. Pivo vzniklo počas posedenia pri pive, keď sme spolu debatili čo uvariť cez vianočné sviatky - keď sú všetci dodávatelia chmeľu na vianočných dovolenkách a nie je možnosť nič objednať. Pohrabali sme obaja v skrinkách a nazbieralo sa toho celkom dosť. Na prvú verziu piva dodal Hop Grup Simcoe a Besný pes chmeľ Galaxy, recept ale stále zlepšujeme.

CHARAKTER

Farba: Zlatistá. Vôňa: Prudké tropické ovocie. Chuť: Ľahké nedramatické telo piva, ktoré jemne dotvára karamelovosť a troška kyselkavosti z kyslého sladu, tvorí len atmosféru v ústach, všetko ostatné v tomto pive robí chmeľ a vyššia teplota fermentácie. Výrazné ovocné a citrusové chute dotvára horkosť, ktorá nie je ostrá, ale drží sa. Dvojkombinácia chmeľu Simcoe(US) a Galaxy(NZ), (prípadne Rakau) a šialený cold hop robia z tohto piva chuťovú bombu - broskyne, mango, jemne grep a čerstvá ihličnatosť.

Simcoe (US), Galaxy (NZ) / Rakau (NZ)

IBU: 39 ALK:4.9% FARBA:zlatistá

West End 13° - English Special Bitter
PRÍBEH

West end je nadstavba nášho Bitteru, znova základový slad je použitý Maris Otter z U.K, ktorý je tradičný pre tento štýl piva a robí v ňom plnú chuť pripomínajúca troška lieskové oriešky v sladovosti

CHARAKTER

Farba: Medenná.

Vôňa: Príjemná sladovosť s ovocno-drevnato-zemitými tónmi.

Chuť: Nádherne plné telo piva pripraví zážitok ľahkej a čistej sladovosti  s karamelovými tónmi s veľmi dlhou dochuťou. Úplne na konci, keď už ani nič ďalšie nečakáte, sa ukáže príjemná horkosť.

East Kent Goldings (UK)

IBU: 30 ALK:5.2% FARBA:medenná

Mandarium 13° - Pale Ale s mandarinkami
PRÍBEH

Toto je jedno fakt fajn pivo na dlhé pitie, veľmi nás baví a sme celkom radi ako sa podarilo. Názov prezrádza ˇye do tohto piva išla celkom veľká kopa čerstvých mandariniek čo sa ale vyplatilo, pretože z ovocia vychádza čiastočne aj kyslosť ktorá z tohto piva robí

šťavnatý zážitok.

CHARAKTER

Farba: svetlá.

 

Vôňa: mandarinky a jemná sladovosť

 

Chuť: jemná sladovosť sa spája s kyslosťou s sladkosťou mandariniek v aróme, potom prichádza nenásilná horkosť

a v duchuti sa vracajú opäť mandarinky

Mandarina Bavaria (GER.)

IBU: 25 ALK:5.5% FARBA:svetlá

California Lager 11,5°
PRÍBEH

California lager je zaujímavý tým, že na výrobu používame veľa amerických surovín, s tým že je to plnohodnotný americký ležiak. Kmeň kvasiniek zo San Francisca robí veľmi čistú fermentáciu, nezvýrazňujú sladovosť a nerobia ani silné chlebovo-kvasinkové chute. Do toho všetkého prichádza čistá horkosť a jemne ovocná aróma chmeľu Amarillo.

CHARAKTER

Farba: svetlá.

 

Vôňa: ako pivo

 

Chuť: Jemná sladovosť, s nedramatickou horkosťou a veľmi

čistou arómou chmeľu Amarillo bez chlebových chutí.

Amarillo (US)

IBU: 25 ALK:4.3% FARBA:svetlá

Ležjak 11° - Bohemian Lager
PRÍBEH

Nič viac, nič menej len tak klasický ležiak ako len môže byť. Na začiatku bola otázka. Vieme uvariť ležiak, ktorý je tradičný, no zároveň aj trocha šmrncnutý 21. storočím, ktorý by sme chceli piť s priateľmi? No a po dvoch mesiacoch ležania a milión rituálnych odpúšťaniach a degustáciách z fermentačného tanku sme s touto kreáciou aj celkom spokojní.

CHARAKTER

Farba: zlatistá. Vôňa: Ako pivo. Chuť: Trošičku sladovosti, ale zas nie veľa, len tak akurát. Čistejší profil chuti, no stále pomerne plný. Prichádza horkosť, stredne vyššia dalo by sa povedať, no je tak akurát. Dostavuje sa ale aj aróma chmeľu na konci - v tomto pive iba single hop český chmeľ žatecký poloraný červeňák.

 

Žatecký poloraný červeňák (CZ)

IBU: 37 ALK:4.5% FARBA:zlatistá

Ležjak 12° - German Lager
PRÍBEH

Ďaľsí z portfólia našich poctivých nitrianskych ležiakov tento krát poteší hlavne milovníkov dvanástok, ktoré doteraz zatiaľ medzi našimi receptami chýbali. Rovnako ako pri našej jedenástke je ukážkou toho, že v Nitre sa aj po rokoch útlmu stále môžu variť ležiaky, ktoré sa kvalitou minimálne rovnajú tým z čias najväčšej slávy nitrianskeho pivovarníctva, no pri tomto na nemecký štýl.

CHARAKTER

Farba: svetlá.

 

Vôňa: taká, akú by ste od poctivého ležiaku čakali

 

Chuť:

Hallertau Tradition(GER)

IBU: 35 ALK:4.8% FARBA:zlatistá

Fresh&Co. - Friško 11° - Witbier
PRÍBEH

Naše pivo Fresh&Co., alebo ako je u nás zaužívané „Friško“, vzniklo z roztopaše pre niečo nové, ľahké a svieže. Vývoj prebiehal v tajnosti, lebo sme naozaj nevedeli, či naša vízia bude aj chutná. Troška koriandru a veľa veľa ručne šúpanej bio pomarančovej kôry dotvára celkový charakter tohto piva. Je to takmer ako raňajkovať krajec chleba s pomarančovým džemom v lenivé ráno na vyhriatej terase.

CHARAKTER

Farba: Svetlá až slamová. Vôňa: Jemná chlebovosť čerstvého pečiva, so sviežosťou pomaranča a koriandru. Chuť: Ľahká a nežná citrusovosť, pripomínajúca studený vánok v skoré letné ráno, ktorá prestupuje do jemnej chlebovitosti s horkosťou. Celý zážitok ku koncu umocňuje zamatová stopercentná chuť šťavnatého pomaranča a jemulinká pikantnosť koriandru.

 

 

Lorem ipsum dolor

IBU: 12 ALK:4.5% FARBA:slamová

Wise Dream 12° - Weizen
PRÍBEH

Bavorský Weizen, po ležiaku možno jeden z najťažších pivných štýlov. Spočiatku to bol len sen. S myšlienkou navariť poriadny weizen sme sa pohrávali už od našich prvých varení, ale neboli sme na to vybavení znalosťami. Náš recept sme dávali dokopy vyše roka a teraz sme naň právom hrdí. Rakúsky a belgický slad, nemecké kvasinky a chmeľ, nitrianska voda a poctivosť - tieto ingrediencie robia náš weizen tým, čím je.

CHARAKTER

Farba: krémovo zlatistá. Vôňa: Jemne vonia pšenicou, banánmi a klinčekmi Chuť: Lahodný nástup, so všetkým, čo k poriadnemu bavorskému weizenu patrí. Vačšia sviežosť z bubliniek, ktorá postupne ukazuje charakter pšenice. Veľmi jemnučko cítiť beglický karamelový slad, ktorý dotvára telo piva a potom prechádza v chuti do banánov a jemnej pikantnosti klinčekov. Zakončené nedramatickou horkosťou s jemnou bylinno-trávnatou dochuťou.

 

Lorem ipsum

IBU: 9 ALK:4.4% FARBA:krémovo zlatistá

Crazy Daisy 11,5° - American Pale Ale
PRÍBEH

lorem ipsum dolor

CHARAKTER

Farba: svetlá.

 

Vôňa: jemná ovocnosť s nádychom pomarančového kvetu.

 

Chuť: lorem ipsum dolor

Amarillo (US), Cascade (US), Centennial (US), Mandarina Bavaria (DE), Williamette (US), cold hop - Rakau (NZ)

IBU: 35 ALK:4.6% FARBA:svetlá

Letnô 10° - Session American Pale Ale
PRÍBEH

Bolo to na návšteve u kolegov v Budapešti, kde sme ochutnali pivo s chmeľom Mosaic, a v tom momente sme mali jasno, že ďalší recept bude práve s ním. Ako názov napovedá, toto pivo sme navrhovali s úmyslom doplniť recepty na horúce letné dni. Je príjemne osviežujúce, nie je silné, no zároveň má krásne plné telo, ktoré dotvára práve aróma Mosaicu. Človek začne a ani nevie ako - zrazu už má vypitých šesť. Nuž, pitný režim treba dodržovať!

CHARAKTER

Farba: svetlá.

 

Vôňa: lorem ipsum dolor

 

Chuť: lorem ipsum dolor

Mosaic (US)

IBU: 30 ALK:3.8% FARBA:svetlá

EB 10° - English Bitter
PRÍBEH

EB 10° je pivo, ktoré vzniklo z potreby mať možnosť piť niečo, čo sa dá piť celý večer - s prehľadom aj počas vyše desaťhodinového záťahu v krčme, napríklad keď treba cez víkend utiecť pred upratovaním domácnosti. Toto pivo je dobre pitelné za každého počasia. Keď sme ho prvý krát testovali na výčape v jednom podniku, tak nás veľmi prekvapilo, že si ho paradoxne najviac pochvaľovali ženy. (možno tiež utekali pred upratovaním)

CHARAKTER

Farba: Medenná.

 

Vôňa: Veľmi jemne ovocno-drevnato-zemitá vôňa.

 

Chuť: Veľký začiatok prechádza do ľahkej a čistej sladovosti  s karamelovými tónmi s veľmi dlhou dochuťou. Úplne na konci, keď už ani nič ďalšie nečakáte, sa ukáže horkosť.

 

Fuggles (UK)

IBU: 25 ALK:3.2% FARBA:medenná

Jungle Fever 15° - India Pale Ale
PRÍBEH

lorem ipsum dolor

CHARAKTER

Farba: svetlá.

 

Vôňa: grepovo-citrusová

 

Chuť: lorem ipsum dolor

Chinook (U.S.), Casscade(U.S.)

IBU: 41 ALK:6.6% FARBA:svetlá

Nevada 14° - Rye India Pale Ale
PRÍBEH

4 americké chmely dopožićali tejto IPE pestrú škálu arómy. Glacier - ovocie, céder, Williamette - kvetiny, ovocie, bylinky, Mt.Hood - korenisté, Apollo -grep. Raž ešte trocha pridáva na tebe tohto piva no anglický karamelový slad dokončuje tento intenzívny chuťový zážitok tónmi medu a sušených sliviek.

CHARAKTER

Farba: svetlá.

 

Vôňa: medovo-ovocno-kvetnaté

 

Chuť: Kvety ovocie, céder, med, sušené slivky

Apollo, Mount Hood Glacier, Williamette(všetko U.S.)

IBU: 50 ALK:6.0% FARBA:svetlá

Belgian Roulette 15° - Belgian Blond Ale
PRÍBEH

V chuti nájdeme sladovosť so stopou medu, korenia a jemnú kyslosť. Koniec je vybalancovaný príjemnou horkosťou a alkoholovou hrejivosťou.

CHARAKTER

Farba: svetlá.

 

Vôňa: lmedové, kroenisté

 

Chuť:

Crystal (U.S.)

IBU: 22 ALK:6.7% FARBA:svetlá

Nugget SMaSH 11.5° - APA
PRÍBEH

SMaSH znamená Single Malt and Single Hop a teda že toto pivo je varené v kombinácii len jedného sladu s jedným chmeľom. V tomto prípade teda anglický slad Golden Promise™ a americký chmeľ Nugget.

CHARAKTER

Farba: veľmi svetlá.

 

Vôňa: hrušky egreš a jemna sladovosť

 

Chuť: Prevažuje aróma chmeľu s veľmi jemnou sladovosťou primárne teda egreše, hruškz ktoré ešte jemne prechádzajú do malín a jahôd.

Nugget (U.S.)

IBU: 30 ALK:4.3% FARBA:svetlá

©2023 Hop Grup s.r.o.